Zdravím,konečně jsem dostatečně otestovala další dlouhodržící lak (systém), který se nemusí zapékat v LED/UV lampě. Gold systém od značky Sparitual je dvoukrokový. Barevný lak má v sobě i base coat a tak se lakuje příímo na čistý, odmaštěný nehet. Po zaschnutí pak příjde na řadu top coat a do pár minut je sucho a hotovo. Cena je trošku vyšší, ale pokud chcete lak, který vydrží delší dobu není špatné pár těchto laků vlastnit. Alespoň tak to vidím já. Nejenom, že mě baví tyto laky testovat, tak je vždy lakuji na dovolené atd

Sparitual má stálou kolekci těchto Gold laků a pak také se objeví asi 2x ročně i nějaká limitka, jako například tato letní Empower, která je plná neonek a celkově krásných barviček. Sama bych klidně ještě další 2 kousky brala :D Ale tento je bezkonkurenčně nejzajímavější a originální. Jen pozor, lahvičky s barevným lakem jsou zatavené a tak barvička lahvičky úplně neodpovídá tomu co je uvnitř. Odstín Fearless je božská růžovo-fialová barvička, která občas hází odlesky do modra, ale to vidím spíše na fotkách než ve skutečnosti. Navíc tento krasavec obsahuje velké množství holo třpytek, které to božsky rozbalí : ) Navíc jde ještě o hodně výraznou barvičku skoro až neonku, opět záleží na světle. Lak trošku hůř kryje a tak hlavně u delších nehtů je potřeba správně lakovat..tedy mít štěteček celou svou plochou položený na nehtu a takto lakovat a pokud toto nezabere tak třetí vrstva pro dokonalé krytí zabere.     
Schnutí velmi rychlé tak max. 10 minut, ale ty 2 vrstvy byly suché ještě dříve. 
Co se týká výdrže v obou případech lak zvládnul 8 dnů, poté už se začal (pouze) od špiček loupat, jinde držel dál. Takže je určitě vhodné mit dobře odmaštěné nehty a velmi poctivě lakovat až do krajů a především zalakovat špičky, zvláště u dlouhých nehtů. Pokud si s tím dáte tu práci, lak opravdu vydrží :) Netrpěl ani žádným blednutím nebo tak, pořád vypadal parádně :)

Máte nějaký Gold lak od Spa? Zaujal Vás tento odstín?