Zdravím,

přináším pokračování takového menšího seriálu o radách a tipech, které mi vylepšily nehty. Doufám, že i tento díl vás zaujme a třeba něčím inspiruje. 

Pilování

Nejlepším způsobem zkracování nehtů je pilování. Za svůj život jsem tak nějak intuitivně nepouživala kovové pilníky, které jsou opravdu nevhodné. Jsou tvrdé a výrazně třepí nehty. Vždy jsem tíhla ke skleněným pilníkům, ale už více jak rok je také nepoužívám.

Skleněné pilníky totiž také nejsou úplně ok, také třepí nehty, ikdyž asi méně. Vhodné jsou papírové pilníky a to především ty profi, ne ty levné.  

Správný pilník má totiž pružit, tak aby eliminoval případné otřesy na celý nehet. 

Papírové pilníky z drogérie a také skleněné mají jednotlivé ostré kousky (sklo) nepravidelně umístěné a tyto kousky nemají stejnou velikost, tím pádem opět narušují nehet. 
Ty kvalitnější pilníky je mají pravidelně umístěně a také mají stejnou velikost. Tyto pilníky se tolik nelesknou (jakoby krystalky skla v pilníku). Zato ty z drogérie budou hodně třpytivé.

Sama musím potvrdit, že papírové profi pilníky jsou výborné. Už déle než rok používám 2 druhy pilníků Sparitual. Mé nehty se netřepí, daleko lépe rostou a hlavně celé pilování je rychlé a nemám pocit, že bych nehty ničila. 

Používám jak černý pilník, který je teda určený na krátké nehty a spíše měkké a poté bilý pilník, který je na delší, tvrdé nehty. Za sebe musím říct, že mi vyhovují oba a často spíš  používám ten černý. Oba jsou krásně pružné. 

Pilníky by měly být vybírány také dle nehtů (měkké/tvrdé nehty či normální).

Pilníky Sparitual nejsou drahé (do 80 kč) a mně osobně vydržely rok a kousek, v podstatě stále pilují :) Myslím si, že investice se vyplatí. Teď testuji Cuccio pilníky, tak později dám vědět zda jsou také dobré (zatím se zdají také fajn, jen méně pruží).

Technika pilováníSamotné pilování se také nedá dělat jak tak hala bala. Je potřeba držet pilník v úhlu 90 stupňů a také pilovat pouze jedním směrem a to po celou dobu pilování. Někde jsem se dočetla, že stačí až poslední tahy jedním směrem, ale s tím nesouhlasím. Čím více dodržujete jeden směr tak se opravdu nehty netřepí a špička nehtu je zacelená

Také je fajn ruce a hlavně nehty lehce (kolem 30 sekund) namočit do vody, třeba mistička i s nějakým voňavým přípravkem a tím pádem pilovat namočené nehty. Půjde to lépe, nehty tolik nezatěžujeme a hlavně i pilovaný prach tolik nelítá. 

Pilování je nejlepší provádět alespoň jednou týdně, tak aby člověk potom naráz nepiloval obrovský kus. Alespoň mně se to osvědčilo.

Odmašťování


Aby lak co nejlépe držel, je potřeba nehet připravit a musím říct že mě to velmi pomohlo s výdrží laku.

Úplně nejlepší je nehet odmastit dobrým odlakovačem. 

Existují i různě přípravky, které se dávájí pod base coat/podlak a které nehet odmastí, připraví. Ale zatím s žádnou takovou vodičkou/lakem nemám zkušenost. 

Odmaštění jde provádět klasicky vatičkou s odlakovačem a nebo se mi na semináři zalíbila metoda namotat si trochu vaty na pomerančové dřívko a tím pěkně objet celý nehet až ke kůžičce, prostě celou linii nehtu. Poté i plochu nehtu a nesmíme zapomínat na špičku nehtu i zespodu, kde pak budeme zalakovávat. 

Na takto připravené nehty už nesahám, abych je opět nezamastila a hned dávám podlak /base coat. 


A to je z druhého dílu vše. Článek spíše bohatý na informace než fotky, ale snažila jsem se to podstatné nafotit a je možné, že se tu časem objeví i lepší "návod". Uvidíme :)
V přištím díle se budu věnovat péčím / base coatům atd. :)

Vše co jsem napsala na sobě už delší dobu praktikuji, část jsem se toho doslechla jak na semináři tak dočetla od dalších blogerek či jen sama otestovala. Neříkám, že je vše naprosto správně, ale mně to takto vyhovuje a mé nehty jsou lepší a lepší. Pokud se Vám něco nezdá či Vás něco zaujalo tak určitě napište, od toho tu je diskuze :))


Překvapila Vás nějaká rada?  Je snad i něco co zavedete do své rutiny? :)