Zdravím,

ač tady nemám moc pravidelných rubrik tak Spotřebováno, Nákupy, Odhalení nějakého super výrobku, to tu najdete a snad i co nejvíce pravidelně. Pak samozřejmě recenze laků či zdobení nehtů, to je ta hlavní náplň blogu. V poslední době jsem také přidala více článků týkající se péče o nehty, které budou dále pokračovat. Ráda bych se také vrátila k recenzím dekorativní či pečující kosmetiky. 
A teď už k tomu hlavnímu. Napadla mě nová rubrika (uvidíme jestli nebude mít jen jeden díl :D) A to takový rychlý tip pro Vás a první bude z lakového světa :)

Asi každá z nás, která lakuje, chce mít nehty krásně nalakované. Samozřejmě jde o to jaký lak použijeme, jakou má konzistenci, štěteček. Dále jestli máme dobře položený štěteček atd. 
Dalším důležitým krokem je odstranění přetahů (to se stane aspoň někdy každému, ne?), či úprava obloučku u lůžka. Mnohdy se mi povede nalakovat nehty tak, že opravdu korekci skoro nepotřebuji, ale když mám špatný den tak použiju vychytávku a je to :)

Kdysi jsem používala korekční pero s náhradními hroty od značky Essence, ale to nevydrželo tak dlouho a bylo zbytečně drahé. Už nějakou dobu však na toto používám štětečky, nejprve jsem měla šteteček Essence z jedné limitky, který má z druhé strany zdobící kuličku, ten byl velmi dobrý, ale nebyl tak přesný, ale zase byl hodně pevný, takže to s ním šlo rychle. Stále ho mám a občas použiju. Ale hlavním favoritem je u mě teď štěteček z Avonu, který je velmi šikovný. 
Je maličký, střižený lehce ze šikma, dostatečně pevný, ale zase se i přizpůsobí a hlavně s ním jde krásně "objet" celý nehet a všude to upravit a také krásně upravit oblouček. Netrvá to s ním ani nijak dlouho, jen je potřeba mít ho dost namočený do odlakovače. Používám s ním na korekci modrý odlakovač z Lidlu a paráda. 


Dále jsem začišťovací rutinu doplnila pomerančovým dřívkem, které mám tou špičkou namočené v odlakovači a tím se dají odstranit i naprosté drobnosti nebo jen opět objet lůžko nehtu a opravit ho.

Štěteček z Avonu seženete v kalatogu (ne vždy, ale občas tam je) a nebo na internetu. Nebo jako náhrada je prý moc dobrý maličký štěteček od značky Elf s bílou rukojetí, je to asi ten na detaily :) Ale určitě se dají sehnat i jiné štětečky, je na Vás odzkoušet, co Vám vyhovuje, třeba Vám bude stačit i pomerančové dřívko :)

Takže můj tip je jasný. Začišťovat čerstvě nalakované nehty dobrým štětečkem a za mně je to tento z Avonu :)