Zdravím, 
Můj kouzelný tácek s liškou :)

už delší dobu plánuji článek na téma co se mi osvědčilo v péči o nehty a jak dobře a dlouhotrvale lakovat. K článku mě inspirovalo výrazné zlepšení nehtů za poslední rok, obecně zkušenosti, které s nehty mám a v neposlední řadě také seminář se značkou Sparitual, kterého jsem se v únoru zúčastnila. Ráda bych Vám tedy tipy, které se mi osvědčily, předala :) 
Nakonec bude článků více, protože si myslím, že jeden článek by byl hrozně dlouhý.

Odlakovávání


Určitě zainvestujte do dobrého odlakovače, který Vám nezanechá po odlakování bílé stopy, tedy vysušené nehty. 

Pozor i na odlakovače s oleji, může se zdát, že nehty vyživí, ale pro odmaštění nehtů před lakováním nejsou vhodné, špatně pak může držet lak.

Pro mě je zatím nejlepší odlakovač modrý v pumpičce od značky Cien (Lidl) a teď už více než měsíc od značky Sparitual. Oba dva odlakovávájí rychle, bez vysušení a Sparitual navíc velmi příjemně voní a také moc neubývá, dokonce se ani neodpařuje. Lidl má zase praktickou pumpičku.

Dále mám také lepší zkušenost (a na semináři mi to bylo potvrzeno), že je lepší si kupovat odlakovače s acetonem, většinou ho zas tolik v odlakovači není a odlakuje rychleji = méně zatěžuje, poškozuje nehty. 

Na semináři jsem se dozvěděla, že je vhodné používat péči a odlakovač od stejné značky. 

Například Sparitual odlakovač funguje tak, že neodplavuje látky z nehtů, tedy z nehtů, které jsou vyživené danou péči (podlakem). Toto mě velmi zaujalo a je pravda, že už rok používám jejich péči a teď víc než měsíc i odlakovač a nehty jsou v ještě lepším stavu.

Také doporučují odlakovávání provádět nejlépe až po 7-10 dnech. Což potvrzuji, pokud častěji lakuji například na blog, trošku se to na nehtech podepíše. Ale myslím si, že stačí mít i 4-5 dnů rozmezí.Další věc, která mě velmi zaujala je, že na odlakování je lepší používat 100% bavlněnou vatu. Tampónky totiž tekutinu spíše vsakují a nepouští ven a vata naopak. 

Vatu na fotce seženete v Dmku, cena je určitě do 30kč. Jednotlivé "plátky" vaty jsou perforované a dobře se odtrhávají. Opravdu s dobrým odlakovačem nespotřebuju vaty víc než tampónků, spíš méně. Často mi stačí jeden ten proužek vaty na obě ruce. Pouze pozor na vlákna, lepší je vatu více namočit a poté stejně před samotným lakováním odmastit a odstranit případná vlákna, která by se někde zasekla.  

Úprava kůžičky


Dalším důležitým krokem je pravidelná péče o kůžičku. Tedy  co nejčastěji nehty a ruce natírat. Před každou mani je také fajn kůžičku trochu zatlačit (upravit). 

Vždy zatlačuju kůžičku, která je měkká, tedy víc poddajná. Nejlépe nějakým krémem, úplně nejlépe tím, který je určený na kůžičku. Nějaké své oblíbené mám v článku o péči o nehty. Dále teď používám jak na zatlačování tak na celkovou hydrataci krémeček od Sparitual. Krásně voní a výborně hydratuje i v malém množství.

Také jednou za čas použiji i odstraňovač  kůžičky od Sally Hansen, který jí změkčí a při zatlačení má člověk na gumovém pusheru trochu odpadu (odstaněné kůžičky) nevím jak lépe to popsat. Ale samozřejmě to není hromada kůže, pouze troška.

Jsou názory, že odstaňovače kůžičky nejsou úplně ok, ale myslím, že jednou za čas to není velkým problém, jen si vždy po upravě kůžičky umýjte ruce. 

Nikdy kůžičku nestříhejte ani hrubě nezatlačujte třeba něčím kovovým, může to poškodit nehet i růst nehtů u lůžka atd. 

Můžu potvrdit, že pravidelným zatlačováním kůžičky mám daleko hezčí nehty a u lůžka takový pěknější zaoblený tvar a celkově je plocha nehtu o maličko větší. 

Na kůžičku má obecně vliv mazání a to i na samotné nehty, především na jejich růst. Takže o ně pěkně pečujte, potvrzuji, že je to docela rychle na nehtech vidět :) 


A to je z prvního dílu vše. Článek spíše bohatý na informace než fotky, ale snažila jsem se to podstatné nafotit a je možné, že se tu časem obějví i lepší "návod". Uvidíme :) 
V dalším díle na Vás čekají pilníky, pilování a příprava nehtů na lakování :)

Vše co jsem napsala na sobě už delší dobu praktikuji, část jsem se toho doslechla jak na semináři tak dočetla od dalších blogerek či jen sama otestovala. Neříkám, že je vše naprosto správně, ale mně to takto vyhovuje a mé nehty jsou lepší a lepší. Pokud se Vám něco nezdá či Vás něco zaujalo tak určitě napište, od toho tu je diskuze :))


Překvapila Vás nějaká rada?  Je snad i něco co zavedete do své rutiny? :)