Zdravím po delší době,


Už delší dobu Vám slibuju článek o mé péči o nehty, která se v některých produktech za poslední rok změnila. A myslím, že jsou už dostatečně odzkoušené abych o nich mohla poreferovat..:)

Vše pohromadě :)Péče o kůžičku
Čím jiným začít než odlakovanými, čistými nehty. Většinou péči začínám použitím odstraňovače kůžičky a to momentálně Sally Hansen Instant cuticle remover. Tento výrobek plní to co má. Tedy necháte ho chvilku působit (já doporučuju alespoň 1minutu) a pak pomocí kopýtka zatlačím kůžičku a jakoby tímto nástrojem i kraje kůžičky "ojedu" a tím odstraním rozpuštěnou kůži. Po tomto kroku vypadají nehty hned lépe a upraveně, proto doporučuji zatlačovat kůžičku co nejčastěji, předejdete tak i záděrům atd. Alespoň u mě to tak funguje:) Poté si vždy umyju ruce teplou vodou abych odstranila zbytky gelu. 

Pilníky
Dalším krokem je pilování nehtů. Už rok používám pilníky od značky Sparitual vyrobené z javorového dřeva a to černý s hrubostí 240/320, který je velmi jemný, dále bílý s hrubostí 180/240. Oba mi velmi vyhovují. Na rychlejší zkrácení upřednostňuji bílý, který je u pilování i pružnější. Oba jsou prostě výborné a hlavně vydrží pilovat i rok! Nehty se mi netřepí a obecně pilování nehtrvá nijak dlouho. Můžu jedině doporučit. 

Nehty po těchto krocích lehce odlakuji, abych nehty odmastila a používám jeden z vybraných podlaků. Poté klasicky barevný lak a top coat. 

Base coat/péče
Pokud se nerozhodnu lakovat barvičku, vždy použiji aspoň péči, aby nehty nebyly odhalené a eliminuju tím i případné zatržení nehtu atd. V poslední době, cca rok, sahám nejčastěji po podlaku od Sally Hansen a to Complete Care, který výrazně prodlouží výdrž barevného laku a především mým nehtům sedí. Tato péče má nehty hydratovat a dále je vyhlazovat, což mohu povrdit. Po delší době kdy jsem ho začala používat se mi méně nehty z boku zatrhly či se loupaly. Velmi u něj oceňuji i tu prodlouženou výdrž, což jsem nejednou testovala. 

Dalším výborným podlakem přesně na mé nehty je od značky Sparitual Protein Boost. Jde o péči určenou na tvrdé tedy křehké nehty, které potřebují hydratovat. Opět nehty i lehce vyhladí a jsou pěkně jakoby sjednocené. Výdrž také spíše prodlouží, rozhodně nezkracuje. Nehty po delší době s touto péčí jsou v lepším stavu, opravdu jakoby hydratované a méně se mi z boku zatrhávájí. 


Krémování/výživa 

Nejdéle používaným výrobkem, který krásně nehty vyživuje, předchází záděrům a díky dýňovému oleji i zpevňuje nehty je Biokarité od značky Saloos. Tento výrobek pužívám už od maturity (pamatuju si jak jsem celý svaťák mazala nehty a od té doby je měla ve výborném stavu :D). Krémeček není výrazně mastný, přesto výborně hydratuje. Opravdu doporučuju. 

Dalším dlouho používaným výrobkem je máslo na nehtovou kůžičku od Lush a to Lemony Flutter, který voní po citrónech.  Výborně hydratuje a udržuje kůžičku v dobrém stavu. Je trošku mastnější, tak je potřeba s tím počítat, řekla bych, že se víc hodí na noc. 

Posledním a nejnovějším (půl roku) krémem je Cuccio butter s vůní mléka a medu. Opravdu božsky voní a hodí se jak na nehty a kůžičku tak an celé ruce, popřípadě i celé tělo. Já toto máslo přenechávám pouze rukám a na tělo mám krém - mléko v pumpičce :)
Tohle máslo výborně hydratuje a zanechává ruce úžasně hebké a vláčné. A ta vůně!  


Posledním krokem po krému je olejíček, který mám z výprodeje od značky Eseence a nádherně voní a hlavně udrží nehty krásně hydratované. Takže olejíček je taky fajn krokem v péči o nehty. Celé ruce pak mažu krémem na ruce momnetálně od kamarádky z Bulharska, který voní božsky po růžích a velmi dobře hydratuje i teď v zimě. 

A to je asi vše o mé momentální péči o nehty. Ale určitě u mě doma najdete ještě více podlak/péči a krémů, ale tyto jsou momentálně ty nej :)

A co Vaše péče o nehty/ruce? 
Je nějaký krok na který stále zapomínáte? 
U mě je to asi krémování celých rukou..:(