Už delší dobu přemýšlím o článku o mé "vášni" nebo jak tomu říkat a to jsou kočky. Asi začnu hodně ze široka snad Vás článek bude bavit..:)

Jako malá jsem měla králíka (ano klasického, který rostl a rostl) a pak nebyl králík a byla moje první kočka..Dneska už je jí 17 let a stále je čiperná, veselá s chutí k jídlu či procházce po zahradě. Potom nám nadělila koťátka..jedno zůstalo u nás, ale bohužel to byl nekastrovaný kocourt a loni ve věku 16 let odešel na zahradu a už se nevrátil..:( Především pro mou mamku to byla velká ztráta. Snad je na dobrém místě a dívá se na nás. No a aby toho nebylo málo, když mi bylo 17 let začala k nám chodit černá kočka (moje vysněná) a byla v té době velká zima...a po čase to dopadlo tak, že je to naše kočička, která miluje spaní v posteli a je úžasný mazel. 
První den u nás

No v k tomu všemu se loni přidalo stěhování do nového bytu a přítel má kočky také moc rád..u mě doma si je moc zamiloval. A slovo dalo slovo měli jsme zařízenou jen ložnici a už jsem se dívala na internet na útulek v Brně Bystrci a viděla jsem tam maličká koťátka holčičku a kluka..Původně jsme si říkali, že bysme si mohli pořídit britskou modrou kočku, ale zase je to docela drahá kočka..a já jsem už dlouhou dobu měla pocit, že musím a chci! pomoct zvířátkům, které zatím domov nemají. A nikdo mi nevyvrátí, že šlechtěná kočka najde domov snadněji.  No a hned další den už byla koťátka v útulku nachystaná na to, abysme je omrkli..(koťátka byla totiž tak maličká a tak je měla veterinářka u sebe a pečovala o ně). No původně jsme chtěli jen jednu kočku a to holčičku...no, ale oba byli tak dokonalí a hlavně nám bylo doporučeno, že dvě kočky se nenudí a hrají si a tím pádem člověk může být i někde déle a nemá pocit, že tam nechává kočku samotnou. A taky to jsou sourozenci a kdo by měl to srdce je od sebe odtrhnout!! :(


No vše se vyřídilo za každou kočičku jsme dali 200kč a do půlroku nám příjdou smlouvy, že jsou definitivně naši (což bude každým dnem). Krásně si spolu nastoupili (beru je jako holičku a kluka takže proto měkké i) do přepravky a už se jelo. Doma jsme měli skoro všechno až na jeden pelíšek teda, ale byli tak maličcí (každý půl kila) a tak nejraději spali spolu, aby jim bylo teplo. Celkově si u nás zvykali velmi dobře, byli spolu a nic jim nechybělo. Od prvního dne krásně chodili na záchodek..jedli kapsičky a ještě jsme je dokrmovali tučným mlékem, aby rychle dohnali váhu. Jak byli maličcí ani na postel nedokázali vyskočit, ale hrozně tam chtěli, takže první noc byli s námi v posteli, aby se cítili příjemně. Jediný problém ze začátku byl je zvyknout na granule..ale to časem mícháním s kapsičkou a spránými (maličkými) granulemi taky zvládli. 
Jinak jsou úžasní..nebojí se vody (už se párkrtá vykoupali ikdyž omylem) a vždy když jsem ve vaně musí tam být se mnou (sedí na kraji). Dobrovolně a s chutí nastupují do přepravky, nebojí se cizích lidí, všude musí být, milují všechny hračky dokonce i drobek na podlaze je skvělá hračka, jsou úžasně mazliví, cokoli se otevře musí tam být (klidně i skříňka s nádobím, skřín), rádi koukají z okna, jen v posteli s náma zatím moc nespávají, protože v noci dost řádí, ale občas to jde a spí s náma asi jak "stárnou". Milují kytky a zahradničení..už se "bohužel" všude dostanou a tak některé věci nejsou v bezpečí. Jinak se je nám, ale povedlo se  je "dobře vychovat" a před náma na stůl, linku a na další místa opravdu nechodí  (co se děje doma když tam nejsme to už je otázka druhá :D) a docela i poslouchají..na zamlaskání příjdou..hlavně k miskám..:D Na jména taky slyší dás e říct, ale mlaskání je jistota..:D

Prosinec


Vánoce

Teď už je jim skoro 7 měsíců ( neví se kdy se přesně narodili..ale asi na začátku zaří našli je na ulici, skoro ani chodit neuměli a opravdu jim útulek..potažmo veterinářka zachránila život!) Jinak veterinářka, která je vypiplala má i ordinaci blízko místa, kde bydlíme a tak tam chodíme..hrozně ráda je vždycky vidí...:) Jo a jména bych asi mohla dodat..kocour je Felix a kočička Lilly...:)

Nevím co ještě napsat...tolik zážitků a prostě jsem Vám to chtěla napsat..podělit se..:)


Pár dnů zpátky

Určitě ještě časem zase něco napíšu a přidám fotky. Tak snad se vám článek líbil. 
A co vy máte nějaké zvíře? :)