Když Essence zveřejinilo, že bude mít gelovky docela mě to zaujalo. V Německu byly gelovky dostupné už na konci července u nás už by alespoň týden měly být dostupné v R.  Já je kupovala už na začátku posledního srpnového týdne a řeknu vám docela fuška všude byla jen lampa..:D
Na jednu stranu gelovky asi nepotřebuji nehty mám pevné a rostou a laky mi vydrží, ale ne vždycky dokonale bohužel. A říkala sem si že někdy (například  na dovču bude super mít nehty, které vydrží) a celkově prostě mít nehty, které budou pěkně vypadat i 10 dnů  a když se okoukají tak se pořád dají lehce sundat.A hlavně můžu s tím používat všechny laky co mám doma a ne se na ně vykašlat. .To je myslím super myšlenka. Ještě se mi tady na nehty hlásí mamka, které málo co vydrží a možná i kamarádka.  :D

Celkově na Essence gelové nehty potřebujete Led lampu (jestli to chápu dobře má větší výkon než UV lampa tedy sušíte jen 60 sekund ne třeba 2 minuty) a nemusíte řešit žárovky. Tedy proto je Led lampa dražší. Jsem si říkala že lampa Essence je docela drahá, ale oproti jiným Led je opravdu levná. Pokud máte UV lampu můžete použít tu a koupit jen gely.
Dal je potřeba koupit lahvičku primeru, poté gelový podlak - peel off  a potom top coat buď na francii (lehce růžový) a nebo klasika průsvitný- clear gel top coat. A hlavně také tekutinu cleanser, která nehty připraví a také odstraní po zapečení zbytky gelu.

Lampa stojí 799kč, gelový podlak a top za 80kč a cleanser za 65kč primer asi taky do 70kč. Lahvičky gelů mají 7ml, primer 8ml a cleanser 120ml.


To je takový ten obecný úvod k Essence gelovkám.  A teď moje první zkušenost (tz. první aplikace, výdrž atd.) Určitě hodlám napsat názor i po čase, protože ještě je pořád co vychytat. 

První aplikace nebyla vůbec špatná určitě si na ni, ale udělejte čas protože může i tu půlhodinku zabrat možná déle záleží na šikovnosti a taky laku jaký zvolíte (jak bude schnout). Na krabičce i na internetu najdete návod jak na to takže tomu se přímo nebudu věnovat. Spíš popíšu jak se mi s čím pracovalo atd. 

V první řadě jsem očistila nehty čistící tekutinou a dala primer - ten vůbec nechápu je to jak vodička co zaschne a nevím nehty vypadají stejně ale ok. Poté samotný peel off base coat. Určitě si hodně štěteček otřete protože to chce nanést slabou vrstvu a to u všeho - aby člověk neměl místo nehtů bambule! :D Lampa funguje skvěle a ale i tak je po 60 sekundách potřeba zbytky gelu otřít čistící tekutinou (doporučuji rychle a hodně vlhký tampónek) poté se nanáší barevný lak zase doporučuji spíš dobře krycí lak ať tam není tisíce vrstev ( při schnutí vám může opět pomoct lampa - vyzkoušeno suší). Poté už jen aplikujte gelový top coat - zase tenká dokonalá souvislá vrstva i špičku přelakujte (bude to lépe a déle držet). Dáme do lampy setřeme zbytky a máme :)

Moje rada je jasný nanášet gel opravdu důkladně, tenké vrstvy a vybrat si dobře krycí lak.  Nezapomenot i nehty vždy očistit tekutinou, aby se odstranil zbytek nezatuhlého gelu! 

Pokud se Vám zdá že je na dvou prstech lak jiné barvy je to tím že tam, kde je víc červený jsou tři vrstvy laku a kde je růžovější tak jen dvě - opravdu zajímavá vlastnost tohoto laku od Barry m.

Výdrž nebyla špatná, ale protože já měla některé nehty trochu kostrbaté (nj první aplikace!) atd tak po 5 dnech se maličko boky nehtů začaly ošupovat (špičky ani ne) a hlavně u prstů, které asi nejvíc člověk používá..:D Odrosty nebyly nijak šílené. A nehty by ještě dalších pár dnů zvládly (ale už ne tak dokonale). Samotné sundání nebylo na dlouho max tak 10 minut, je potřeba pomaličku z boku nehtů či lůžka (od špiček fakt ne to by dopadlo špatně) to narušit (pomoct může pomenčové dřív, či zuby..:D) a poté sloupat někdy jde celý nehet nekdy po kouskách. Nehty jsou poté jen maličko vysušené jinak vypadaly dobře. 

Nehty jsou opravdu sakra pevné!! s tímto gelem, dobře pod ním rostou a krásně se lesknou opravdu to žádný top coat nedokáže. Za sebe jsem spokojená ikdyž první aplikace byla taková horší (trochu se mi nedařilo dát tenké vrstvy) lak moc nekryl atd. Tak myslím, že je to fajn věc a ještě to pořád nestojí majlant. 

Určitě brzo plánuju psát další článek (další moje aplikace + na nehty mamky) 

Co říkáte na Essence gelovka? Máme /nemáte? Láká vás to? Piště pište těším se na vaše názory ;)