V Berlíně jsme byla poprvé a řeknu Vám noční vlak z Brna až do Berlína byl zážitek..teoreticky celou noc spíte a ráno jste na místě..:D No já moc nespala ale ušlo to:) Servis docela dobrej na to že to byly naše ČD. Berlín je město celkem pěkné a určitě jsem tam nebyla naposledy. 

Pokud Vás nebaví číst o památkách a celkově co v Berlíně vidět počkejte až na další odstavec..:)

Co za sebe určitě doporučím je návštěva Braniborské brány - ta je moc pěkná, dále budova Říšského sněmu - dá se jít i do kupole na vyhlídku, ale protože my jsme tam byli v době šílených veder toto jsme si nechali ujít, ale určitě se tam ještě chystám. Ale celkově je budouva zajímavá a velkolepá. Dále televizní věž - krásný rozhled. A pokud půjdete ulici Pod Lipami (Unter den Linden) uvidíte tolik pěkných hisotrických budov až nebude vědět kam dřív koukat. 
V Berlíně je toho mnoho rozestavěno takže hlavně taky uvidíte jeřáby..:D 
Samozřejmě  při návštěvě Berlína nezapomeňte na návštěvu zbytků a "muzea" Berlínské zdi. Moc pěkně to tam mají uděláno..informační panely ke všemu, dochované zbytky zdi..poté také kus úplně tak jak to bylo v době rozdělení Berlína i se střážní věží atd. Ještě je pak v jedné části Berlína další dochovaný kup - to už jsem nestihla. Ale celkově se v Berlíně dívejte pod nohy uvidíte na dost místech vydlážděný pruh jak zeď vedla. Mě historie Berlína velmi zaujala a bylo fajn to konečně všechno vidět. Za návštěvu stojí i Zoo - pěkná, čistá, velká a nádherné prostorné výběhy pro zvířata.Co se týká ubytování měli jsme soukromé v jedné odlehlejší části Berlína - byteček..pěkný čistý a do centra to bylo kousek. Ubytování jsme celkově všude řešili skrz https://www.airbnb.cz/
Ceny v obchodech jsou podobné jako u nás..něco trochu více dražší něco i levnější. Celkově se dá v pohodě vyžít. Kvalita potravin je úplně jinde..hlavně ovoce a zelenina! To tady jsme 100let za opicema! Drogérky tam mají v podstatě tři. Dmko, Rossmann, Muller. 
Pozor v německu je striktně zavřeno v neděli..hlavně větší obchody..supermarkety, Lidl, Dmko to všechno mělo zavřeno. Ale třeba Rossmann měl několik poboček otevřených a Muller taky ale chce si to ověřit..:)
Restaurace cenově ujdou a doporučují Pizza Hut výborné druhy pizz a v Německu to ani není tak drahé jako třeba v Anglii. Snad to otevřou i u nás! 

Co se týká sortimentu tak i Dmko i Rossmann má trochu rozdílné věcičky. Například v Rossmannu je Manhattan ( s limitkami) ,  docela dost limitek od Essence zrovna měli Tribal. Dmko má P2 - super laky i limitky, štětce Ebelin, Essence - zase jiná kolekce než R. a to Ticket to paradise. Catrice is kolekci, taková ta co skoro všechno bude ve sále nabídce a hlavně přece jenom víc věcí od Maybelline a Rimmel. Vlasovka Aussie, John Frieda atd. Limitky jsou ale brzo probrané takže tam by člověk to musel hodně hlídat.:D Muller alespoň ten ve kterém jsem byla neměl moc dekorativky. Ale Essence jo - kolekce Show your feet ta u nás taky bylo. Ale hlavně Carmex v kalíšku ten jsme vzala pro mamku. A pečující kosmetika od Essence - čistící gely, krém na oči, krémy na obličej. Jinak zase podobné jako předchozí drogérky. V dm i Mulleru také seženete laky Essie za 7 euro kousek..:)

Bohužel nemám ani fotky a celkově všechen sortiment si asi nepamatuju..ono zas ta drogérka nebyla to nejdůležitější na cestě a nechtěla jsem přítele dlouho trápit :D

Dalším obchodem krom drogérek, který jsem navštívila je Kiko (sakra ten obchod chci mít doma nebo aspon eshop!) Krásně a dostupné věcičky. Často slevy teď měli v akci letní limitky..koupila jsem si tvářenku za 4eura misto 12!
Základní laky měli v akci za 1,50. Škoda že jsme tma byla jednou a v Anglii už na návštěvu Kika a nebyl čas a peníze..:D A další obchůdek byl Nivea house..no prostě všech od Nivei pod jednou střechou. Ceny fajn balzámek na rty za 2,25euro

A teď už vidíte můj nákup. První fotka je celkově všechno a poté rozděleno na jednotlivé obchody. 

Všechna kosmetika z Berlína :)
Nákupy z Dmka:
Štětec Ebelin...dva korektory Maybelline a to bílý s houbičkou Insta anti-age effect, a DreamLumi touch - rozjasňující.A pískový lak od značky P2


Kiko nákupy:
Tvářenka a tři laky růžový je pískový

Rossmann nákup:
Lak z limitky Tribal krásný žlutý a bronzer, tvářenka, rozjasňovač od Manhattan - super na cesty vše v jednom

Muller nákup: 
Essence čistící gel s okurkou a oční krém s chladivou kuličkou a ještě jsem tady koupila Carmex v kelímku, ale ten už má mamka :)

Nivea obchůdek:
Nj v Německu mají i solo obchod jen pro Niveu..mám dva tyto balzámky..ale jeden už dostala kamarádka. Pro sebe mám bílou čokoládu :) Kamarádka karamelový.

A to je vše co jsem si koupila v Berlíně :) Doufám, že Vám byl článek užitečný a to nejenom kosmetikou..:D

Pokud Vás ještě něco zajímá ptejte se :) Přece jenom článek dal práci a stejně nevím jestli je v něm vše..Ještě Vás čeká článek z dalších 3 měst..:)