Asi velice originální nadpis článku..:D Ale snad vše říkající..:)
S černými tečkami bojuju snad už od puberty a ikdyž pleť čistím atd. nedaří se mi jich zbavit 100%. Přece jenom to mám i genetické..díky rodičové. Ale postupem času jsme přece ejnom našla přípravky, které s tečkami docela zatočí. Momentálně je to tady ta čtyřka.Prvním z nich je peeling Yves rocher Pure system - tento peeling obsahuje hodně hustě jakoby "písek" a tím pádem velmi dobře obličej vyčistí..není výrazně hrubý, ale i přesto na citlivou pleť to nebude ok. Po vyčištění jsou póry vyčištěné a docela dost stažené. Nepociťuji pnutí pleti, ale přece jenom to chce dobře namazat. Peeling má docela výraznou vůni, kterou nedokážu identifikovat..:D Ale dá se to přežít. Cena je kolem 150kč a můžu ho jedině doporučit..:)

Na druhém místě je gelový peeling od značky Eucerin - tento přípravek je hodně jemný jde spíš o gel obsahující měkké kuličky, které pleť spíš lehce obrousí. Vůně je příjemná svěží a opět je pleť po použití vyčištěná, černé tečky světlejší a stažené póry..pleť není výrazně vysušená. Cena kolem 200kč já sehnala na aukru asi za 100kč. Za mě skvělý výrobek!

A jako poslední čistič je tu peeling od Neutrogeny, který používám snad už 5 let..:D Jedná se o krémový peeling bílé barvy který v sobě má oranžové brousící kuličky. Pleť výborně vyčistí a dobře se po něm mechanicky likvidují černé tečky. Pleť je lehce vysušená..takže mazat. Cena koelm 150kč
A jako poslední miláček je tu tato čistící destička, která má plastové "ťupky". Na destičku vždy dám čistič a několik minut jí masíruji celý obličej. Nevím ejstli je to tak úžasná věc, nebo za to můžou ty jedntlivé čističe. Ale pleť je dobře vyčistěná a celkově mi příjde že víc do hloubky. A ještě je to příjemná mašáž. Nevím kde tuto destičku sehnat, ale často bývá u čistících gelů od Loreál.

Krom těchto věcí mi pomáhá Bioderma a její stahovač póru nebo-li Pore Refiner, ale ten si zaslouží svůj vlastní článek :) Docela se ještě osvědčil Lush a to Fresh Farmacy a Mask of magnaminty. Ale zase čekala jsem od nich víc..ale doporučuji vyzkoušet..:)

Trápí Vás taky černé tečky, rozšířené póry? A nějaká vaše rada nebo přípravek, který pomáhá?