Jedna z novinek Essence, která mě zaujala a hned jak byla v obchodech koupila sem si jí. 
(Celkově jedu pač mám z novinek jen houbičku a matný lip cream...dokonce i z výprodejů mám asi jen jednu dvě věci...no já jedu!!! :D)
Ale teď už k houbičce cena je 105kč a houbička je velmi příjemná, jemná přesto pevná. Neobsahuje latex. Barevně je ve dvou provedeních. Nakonec jsme skončila jak jinak než u fialové..ale myslím, že barva je tady asi to poslední co řešit :)
Takže ještě jednou houbička je pěkně měkká, jemná a přesto se neklepe jak sulc. Tvar má vajíčkový s lehce špičatým koncem, kterým se skvěle nanáší make-up, korektor k (pod oči) či na jiné záhyby obličeje. Houbičkou se dobře nanáší jak make-up, bb cream, korektor. A nebála bych se i použití s krémovou tvářenkou. 
Houbička velmi dobře make-up do pleti zapracuje..nejsou vidět tahy houbičky, pleť vypadá velmi dobře přirozeně..žádná maska. Trochu mi příjde že s houbičkou dosáhnete o něco nižší krytí než se štětcem (používám od Real Techniques).
Nepříjde mi, že by houbička moc do sebe natahovala make-up, ale jde jí lehce namočit a poté vymačkat a zabrání to vsakování dovnitř houbičky.
Hodně jsme slyšela, že lidem houbička po umytí popraskala. Houbičku už jsem prala a úplně v pohodě...po umytí šamponém (dětským) jsme ji hodně vymačkala a nechala volně doschnout. Dneska před napsaním článku jsem jí prala po 2x a opět zase v pohodě..žádné praskliny ani nic podobného. 

Takže za sebe jsem s houbičkou moc spokojená a doporučuju ji velice..:) Vím že práva "originál" houbička stojí kolem 500kč a to je dost šílený. Samozřejmě může být lepší, ale mě osobně se do houbičky nechtělo moc investovat a tato za stovku mě velice mile prakvapila. Zase se Essence něco povedlo :)
Houbičku používá celkem často, ale přece jenom mám ráda i štětce (planuji ještě něco dokoupit), takže to střídám houbička, štětec.  Tak uvidíme jak dlouho vydrží..ale myslím, že i kdyby vydržela rok tak za 100kč super.

před druhým praním

po 2x praní (ve skutečnosti je ještě více "čistá" foťák to nějak nedal.


Co říkáte celkově na aplikaci make-upu houbičkou? Máte Essence houbičku? Spokojenost nebo nespokojenost?